Co wypada, a co nie? Kiedy powiedzieć „cześć”, a kiedy „dzień dobry”? O tym wszystkim mówią „Dobre obyczaje”.
Wydawnictwo Arkady serią „Dobre obyczaje” zaprasza do świata dobrych manier. Autorką książki jest Agnieszka Frączek, a ilustracje przygotowała Ewa Beniak-Haremska. Książka urzeka starannym wydaniem, atrakcyjnymi rysunkami i rymowankami, dzięki którym można szybciej i łatwiej zapamiętać przedstawiane zasady. Idealna pozycja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – nie każdy dojrzały człowiek w końcu je stosuje i wie, co wypada, a czego lepiej nie robić.
Szacunek i kultura
W dzisiejszych czasach to pojęcia, o których łatwo zapominamy. Jesteśmy skupieni na sobie i często wydaje nam się, że wszystko nam po prostu wolno. Warto, zatem wrócić do źródeł i wraz z dzieckiem przeczytać o podstawowych zasadach dobrego wychowania. Z książki „Dobre obyczaje” dziecko dowie się, kiedy i dlaczego warto powiedzieć „przepraszam”, „dzień dobry”, a kiedy wyciągnąć rękę na powitanie jako pierwsze. Przekona się, że wcale nie jest przyjemnie, gdy ktoś się z kogoś wyśmiewa, czy plotkuje. To kompendium wiedzy w przystępnej formie pokazuje, w jaki sposób należy się zachowywać, by nie sprawiać problemów i dawać innym powód do uśmiechu.
Słowa i rysunki
Jak najlepiej uczyć dzieci? Oczywiście jedną z najbardziej skutecznych metod jest dawanie dobrego przykładu i na tym warto się skupić. Można sobie jednak pomóc dobrą książką, która w przystępny sposób przedstawi zasady dobrego wychowania. W „Dobrych obyczajach” mamy zarówno kolorowe, atrakcyjne rysunki, jak i słowa, które zapadają w pamięć. Teksty bazują na konkretnych przykładach i są pisane językiem przystosowanym do dzieci, więc jak najbardziej jest to pozycja obowiązkowa dla rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy chcą zaszczepić w młodych ludziach bon ton. Dlaczego warto? O ile lepiej byśmy się czuli, gdybyśmy zarażali się uśmiechem, a nie złością? Oczywiście, że zawsze warto zachowywać się dobrze i z szacunkiem do drugiego człowieka.