Jak zająć swoje dziecko na nieco dłużej niż pięć minut? Skorzystaj z treningu superkoncentracji!

Problemy ze skupieniem i koncentracją to dzisiaj niestety norma. Nawet dorosłym trudno skoncentrować się na jednej czynności na dłużej, więc czego dopiero wymagać od dzieci. Na szczęście w większości przypadków jest to taka sama umiejętność, jak inne, i można ją skutecznie wyćwiczyć. Paulina Mechło i Magdalena Karpińska proponują „Trening superkoncentracji” dla dzieci, publikacja ukazała się w wydawnictwie SENSUS, więc jak najbardziej można jej zaufać.

Nie zapomnij

Brak zadania domowego, nieprzeczytana lektura, nieprawidłowo wykonane ćwiczenie – zdarza się oczywiście dość często. Jest to o tyle smutne, że często wysiłek idzie po prostu na marne przez zwykłe roztrzepanie. W ćwiczeniu koncentracji na pewno nie pomaga ani telewizor, ani komputer, ani smartfon. Nie można się zatem dziwić, że młodzi ludzie mają coraz większe problemy ze skupieniem się. Koncentracja ma także wpływ na pamięć, dlatego im wcześniej zaczniemy ćwiczyć tym lepiej, nie tylko ze względu na obowiązki szkolne. Autorki treningu superkoncentracji proponują te ćwiczenia połączyć z dobrą zabawą.

Kreatywne zabawy

W tej publikacji znajdziemy kilkadziesiąt kreatywnych, ciekawych zabaw, które pozwalają jednocześnie ćwiczyć koncentrację, skupienie uwagi, a także rozwijają spostrzegawczość. Nasze dzieci nie są jednak w tym wszystkim same, na kolejnych kartach książki, towarzyszy im przyjacielski Móżdżek. Nasz bohater jeździ na desce w labiryncie, chwali, gdy dziecko wykona kawał dobrej roboty, a także próbuje dosięgnąć splątanych cytryn. Mamy tutaj zabawy z szacowaniem ilości, łączenie kropek, z których powstaje rysunek, ale także liczenie, ćwiczenia manualne, a także odtwarzanie wzorów, a więc jest to dość spora różnorodność.

Wsparcie rozwoju

„Trening superkoncentracji” od wydawnictwa SENSUS prezentuje się bardzo ciekawie. Ćwiczenia się twórcze, urozmaicone, kolorowe, ciekawe. Dedykowane raczej starszym dzieciom, myślę, że może już 1-3, gdy dziecko uczy się czytać, pisać i kształcić swoje zdolności w zakresie małej motoryki. Na pewno jest to też doskonałe zajęcie, które całościowo wspiera rozwój dziecięcego umysłu, więc jak najbardziej polecam!