Zdarza Ci się coś odwlekać, odkładać w czasie?

Piętrzące się obowiązki, nigdy niekończące się checklisty i nawał zadań do wykonania. Kto tego nie zna? Moje listy już pękają w szwach. Zawsze wywiązywałam się ze wszystkiego sumiennie, ale odkąd jestem mamą, wiele rzeczy po prostu przekładam. Nie jest to jednak takie idealne rozwiązanie, jak mogłoby się wydawać. Całe szczęście, że pojawiła się książka „Get sh*t done”, która z powrotem próbuje złapać mnie w ryzy obowiązkowości.

Miła niespodzianka

Wydawnictwo Helion zaskoczyło mnie miłą niespodzianką – przesyłką, w której znalazłam wspomnianą już książkę – poradnik doskonałej organizacji, a także soczyście pomarańczowy notatnik. Moi bliscy doskonale wiedzą, jak wielkiego bzika mam na punkcie notatników. Kupuję je, nie wiem po co, ale mam ich całkiem sporo, i zawsze jakiś przyciągnie mój wzrok. Ta przesyłka była, zatem, miłym zaskoczeniem. Ale czy udało mi się w końcu zorganizować?

„Świat rozściela dywan przed człowiekiem z pomysłem”

Najpierw się dowiedz, potem porządkuj

Jeffrey Gitomer stworzył przystępną w odbiorze książkę, która ma charakter poradnikowy i motywacyjny. Znajdziemy tutaj ciekawe informacje na temat tego, dlaczego w ogóle odkładamy wykonywanie zadań, zapoznamy się z różnymi teoriami, a do tego uderzą nas dodające energii i motywacji hasła i zdania drukowane większą czcionką. Z książki możemy się dowiedzieć np. że bardzo ważne jest nasze nastawienie, ale także koncentracja i motywacja. Zdecydowanie dało mi to znów do myślenia i sprawiło, że zaczęłam nieco lepiej organizować sobie pracę.

Praktyczne ćwiczenia

Oprócz teorii, w publikacji od wydawnictwa HELION znajdziemy także praktyczne ćwiczenia, jak chociażby wytyczanie celów. Wydaje się to proste, ale jednak często o tym zapominamy. Równie interesujące i przydatne jest ćwiczenie, dzięki któremu możemy przeanalizować sytuację i spojrzeć na nią realnie. Warto zapoznać się z tą książką i… zacząć w odpowiedni sposób planować swoją pracę i inne obowiązki. Spróbujcie, nie macie nic do stracenia!

„Jeśli chcesz zdobyć bogactwo, najpierw musisz zdobyć bogactwo wiedzy”.