Odchyl okładkę i zanurz się w gwiazdach.

Któż z nas nie przeżył etapu fascynacji kosmosem? A kto jest lepszym specjalistą od wszechświata od Stephena Hawkinga? Wydawnictwo Zysk przybliża młodym czytelnikom tajemnice kosmosu w bardzo przystępnej formie, ciekawi, bawi i sprawia, że zainteresowania mogą się zmienić w prawdziwą pasję.

Jak powstał wszechświat?

Opowieść, którą snuje Lucy Hawking zaczyna się od wspomnień z dzieciństwa. Dziennikarka dużo mówi o swoim tacie i o tym, że zawsze marzyła, by nauka była dostępna dla każdego. Przystępna forma to jeden z największych atutów tej publikacji. Swoją przygodę z kosmosem rozpoczynamy od teorii na temat powstania wszechświata, poznajemy kolejne twierdzenia i etapy poznawania przestrzeni poza naszą planetą. Wszechświat nieustannie w naszych oczach się powiększał i rozszerzał. Bardzo ciekawy jest rozdział dotyczący podróży i o prędkości światła. Całość napisana została prostym, przystępnym językiem, miejscami zabawnym, ale zawsze lekkim. Do tego mamy różne rysunki, schematy i podsumowania, co pozwala łatwiej przyswajać i zapamiętywać wiedzę.

Co się działo na Ziemi?

Z kosmosu wracamy z powrotem na Ziemię i skupiamy się na tym, jak powstała nasza planeta. Wędrujemy wśród oceanów, wulkanów i patrzymy, jak cząstki się ze sobą zderzają. Książka kończy się rozdziałem dotyczącym przyszłości i sztucznej inteligencji. To naprawdę bardzo ciekawa podróż po kosmosie, w którą warto się wybrać.

Atrakcyjnie o nauce

Czy można ciekawie opowiadać o nauce? Jak najbardziej! Przewodnik po wszechświecie to wiedza w pigułce dedykowana młodym czytelnikom, którzy odkrywają świat i chcą poszerzać swoje horyzonty. W samym sercu książki znajdziemy piękne ilustracje i zdjęcia wydrukowane na papierze kredowym. Wystarczy odchylić kolejne kartki, by odlecieć od rzeczywistości i poznać wszechświat po swojemu. Wydanie od wydawnictwa ZYSK jest jak zwykle urzekające i staranne – twarda, solidna oprawa. Można czytać, czytać i czytać bez końca.